5 Nisan 2017

Dönüm Noktam : Bambaşka Biri


Bazen çok fazla düşünüyorum.
Çok fazla düşündüğün için kendinden korktuğun zamanlar yaşadın mı hiç?
Sorduğun sorguladığın için gerçeklerle yüzleşip üzüldün mü?

İnsan hayatında dönüm noktaları oluyor. Bazı kişiler için bu en yakın kişiyi kaybetmek iken bazen kendini bulmak şeklinde olabiliyor.

Bende şu son on ayda yaşadım. On ayda daha bir büyüdüm, olgunlaştım. O safsalak ya da kendi halinde olan kız gitti. Kocaman bir kadın oldu. Daha özgür, daha asi ve daha tutkulu. Umursamıyorum artık kimin ne dediğini, benden istenilenin ne olduğunu.

“Bu benim hayatım!” dedim en sonunda. Kimse için kendimi sıkmıyorum. Sağlığımı da tehlikeye atmıyorum. Bu hayattan öğrendiğim bir şey varsa oda herkesin bencil olduğu. Sen müdürün için onun yanında kalırsın ama o ilk fırsatta gider, sen arkadaşın için canını dişine katarsın bir şeyler verirsin hatta senin için zor olsa da verirsin ama o senin bir hatanda çeker gider. Hatalar kime göredir, neye göredir bilinmez. Bu göreceli kavramı kendimizce yorumluyor sonrada bir karar veriyor, uyguluyoruz.

Siz siz olun sizi deli gibi seven birinin kalbini kırmayın. İnanın insan o zaman daha çok üzülüyor. Sevdiğim için hiç pişman olmadım. Düşündüğümde sevmenin benim için ne demek olduğunu anladım. Sevmek, karşındaki kişiyi olduğu gibi kabul etmek. Onu “O” şekilde sevmek. Yumurtayı soyamadığını bilip onun için soymak gibi mesela. Karşındaki kişi için yaptığın bu küçük şeyler ilişkiyi değerli kılıyor. İnsanlar bir ilişkiden sonra yeni biriyle hemen yapamamanın altında da bu yatıyor. Yaşanmışlıkları, alışkanlıkları unutup bir başka kişiyi tanıma sürecine kendini veremiyor. Hep bir arayış arıyor. Sevdiğinde kendinden bir şey bulduğun için seviyorsun. Aşk sadece bir başlangıç. Bu zamanla sevgiye hatta saygıya dönüşüyor. Cinsellik ya da ten uyumu ise sonradan olan bir şeyde değil. Hepsi bir bütün olarak yavaş yavaş yerini alıyor. Başlarda bunu pek anlamamıştım ama zamanla oturdu.


Artık ne aradığımı biliyorum. Hayatıma nasıl yön vereceğimi de, eskiden o hayal kuran ve hayalinin peşinden giden kızı geri getirdim. Beni seven bu halimle sevmeli. Kabul etmeli.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İçinden geldiği gibi yorum yap ;)