26 Eylül 2013

Kadınlar & Erkekler …15


4. Sınıf 7. Dönem 4. Gün.

Anlaşıldığı üzere okullar açıldı ve biz bir araya gelince konuşmayı çok seviyoruz. Bütün yaz aşk acısıydı, osuydu busuydu, yeni biriyle tanışmaydı, onunla zaman geçirmekti derken bu hafta öğrendim ki tek sevgilimden ayrılan ben değilmişim. Kaç senedir sevgili olan arkadaşlarımda erkek arkadaşlarından ayrılmış. Kaç senelik diyorum!! Manyakça ama onlarında ayrıldığını duyunca sevindim len #) Şimdi bu yazımı okusalar kafamı kırarlar ama sevindim yani. Saklıcak mıyım hayırrr!!! Hehehee =))

Bu seferki yazımın konusu: Ayrılma Cümleleri.

Eveettt yıllardır bu anı bekliyordunuz. Z.S nasıl ayrılır? İşin aslı Z.S’niz pek ayrılmaz. Ayrılır ama ayrılmaz. Kısır döngünün içinde kayboluuurrr gideeerr.

TOP 10 cümlelerimizi sıralayalım.

10 Numara: Sıkıldım.

Bu cümleyi hiç duymadım neyse ki ama en yakın arkadaşım için sevgilisi kurmuştu. Aslında karşındakini çok kıran bir cümle. Sıkıldın da neden sıkıldın? “Senin pısırık olmandan sıkıldım, senden sıkıldım, ilişkiden sıkıldım vs.” bir şeyden sıkıldıysan onu söyle be adam! Bak gene kızdım o çocuğa. Neyse efenim eğer birinden ayrılmak istiyorsanız sadece sıkıldım demeyin. Önüne nesnenizi de getirin nur topu gibi bir bahaneniz olsun.

9 Numara: İleride daha fazla üzülmemek için artık bu ilişkiyi bitirelim istiyorum.

Sen istiyorsun da bakalım o kadında istiyor mu?! Şimdi erkekler “Neden hep kadınların ağzından yazıyorsun?” diyeceksiniz ama bu durumda seven kadının vereceği cevap “Neden üzülecekmişiz?” olur. Sizin de üzülmekten kastınız annenizin kadını onaylamaması ihtimali olduğu için bu cümleyi daha çok erkekler kullanıyor. İtiraf ediyim bu cümleyi bir gün bende kullanmıştım #) Sonra ne mi oldu, ayrılmadık hohoo. Çünkü bu cümleyi kadın söyleyemiyor. Bi kere söylerken bile inanamıyoruz ki karşımızdakini inandıralım.

8 Numara: Ben bu ilişkinin geleceğini göremiyorum.

Evettt kadınların en çok söylediği cümle bu. Yani siz gidip de erkek arkadaşınızdan bu cümleyi duymazsınız emin olun. Duyuyorsanız geçmiş olsun zaten eşcinsel biriyle berabersinizdir (Her türlü eşcinsele de saygım var, sorun olmasın.). Bu cümleyi kadın ne zaman söyler hemen söyliyim erkekler, 7-8 senelik beraberlikten sonra! Bu kadar zamanda sözlenmemişseniz, nişanlanmamışsanız ya da kadını ailenizle bile tanıştırmamışsanız hazır olun bu cümlenin gelişi yakındır. Çünkü bir kadın bu kadar uzun soluklu bir ilişkiyi sizi sevdiği için sürdürmez. Sever ama bir zaman sonra o baskı var ya o baskı kadını çileden çıkarır ve kafasında kurmalara iter. Napalım yapımız böyle. Ne zaman evlencez? Daha ailesiyle de tanışmadım? Nişanlıda değiliz? Eğer ilişkiyi kurtarmak istiyorsa o zaman size “İlişkimize bir ad koyalım.” der. İşte burada dikkat! Bu cümleyi duyunca anlayın ki deminden beri söylediğim şeylerden birini yapmanızın zamanı gelmiş. Aslında geçmişte hadi diye itekleniyorsunuz. Karar verin. Ya evlenin ya da kadının gençliğini çalmayın. Bu ayrılığın sonunda ah ve beddua da alabilirsiniz aman dikkat erkekler!

7 Numara: Seni aldattım ve bu vicdanla yaşayamıyorum. Ayrılalım.

Aldatmış! Asla affetmem. Neyse ki başıma gelmedi (“Nerden biliyon? Belki de geldi sen bilmiyorsun.” diyebilirsiniz hmm evet doğru.). Bunu söyleyen erkekse kadınlarımızın çoğu “Affediyorum seni hayatım.” şeklinde bir cümle kurabiliyorlar. Sırf ilişkiye yıllarını verdikleri için yapıyorlar. Ayrılık acısına dayanamamaktan, üzüntüden korktukları için. Belki de çevrenin tepkisi de etkilidir. Kadın söylediyse hemen toplumca dışlanıyor, darbeyi yiyor. Erkek hiç affetmiyor ve bitiyor. Aldatmak iki ucu b*klu değnek. Gerçekten aldatmadıysanız kurmayın derim. Dürüstlükte bir yere kadar.

6 Numara: Eşcinselim.

Kadın ya da erkek fark etmez karşı cins yani sevgiliniz size bunu söylüyorsa ciddiye alın. Kimse bu konuda (Dizi veya filmde değilseniz) yalan söylemez. Yalan söylüyorsa hayatı ona zindan etmiş, bütün bahaneleri daha önce saymış ama siz fark etmeyince bunu söylemiştir. Saygı duyun, kenara çekilin ve hayatınıza kendi cinsel tercihinize uygun biriyle devam edin. Sen yoluna ben yoluma medenice bitsin ilişki.

İşte favorilerime yavaş yavaş giriş yapıyoruz. TOP 5

5 Numara: Ciddi bir ilişkiye hazır değilim (değilmişim.).

Bunu duydum. Aslında bundan sonrası benim ayrılıklarım diyelim, buda itirafım olsun. Hayatımda duyduğum en salakça cümle bu. Abi yaşım benim 21 ve okuyorum. Okumasam da ne evliliği yahu! Bu bahanenin altında “Bak kızım, ben evlenmicem. Senle hele hiç evlenmicem. Haa takılalım, gezelim, tozalım, günümüzü gün edelim, serbest bir ilişkiye varım diyorsan eyvallah ama yok değilsen bitsin.” yatar. Açık ve nettir. Ayrıca aklın yolu da bir. Daha neyi kurcalıyoruz. Kadın için bu biraz zor. Bu erkeklerin bahanesi.

4 Numara: İlişkimizdeki o ilk zamanki heyecanı arıyorum.

Hönk!! Bu cümleyi ilk duyduğumda da aynı bu tepkiyi vermiştim. Beynimin içindeki küçük Z.S’ler “Hönk hönk hönk” deyip durmuştu. İlk zamanki heyecanın artık kalmaması demek yani sana âşık değilim demektir. Aşk gider sevgi kalır çünkü. Sevgiliniz bu cümleyi kuruyorsa artık ne aşk kalmıştır ne de sevgi. Bu cümleyi ilk duyduğumda aklıma tabi (Her ayrılık cümlesini duyan insan modeli olarak) bu mantıklı cümleler gelmedi. Öpüşmeyi düşünüyorsun sevişmeyi. “Heyecan ” derken adamın kafasından neler geçiyor diye diye salak salak bakıyorsun. Bundan sonra bu cümleyi duyunca mantıklı olan cümlem aklınıza gelsin ve kendinizi avuturken “Bana artık âşık değil.” deyip ağlayın. “Beni artık sevmiyor.” derseniz depresyona girersiniz. Bunu unutun. Atlatınca hatırlayın.

3 Numara: Başka birine âşık oldum. Başka birini seviyorum. Eski sevgilimi unutamadım.

“Nasıl bir adamsın lan sen!” Bunu tepki olarak dedim. Hem de DONK diye direk! Dicen zaten. Nasıl bir laubalilik oluşturduysak artık! Bak gene kızdım. Kadını ya da erkeği bu cümleyi kuruyorsa birkaç olasılık var demektir. Bunları bilin ve bir sonraki ilişkinizde aynı hataları yapmayın. İlki sevgilinizi çok özgür bırakmışsınız. Ne demek istedim, şunu demek istedim. Ona sık sık sevdiğinizi söyleyin, hediyeler alın, buluşun len buluşun. Bunları yapmazsanız sevgilinizde yapanı bulur ve kuş yuvadan uçar. Bunun bir sonraki aşaması aldatmadır. İkincisi sizi sevmemiş olduğudur. Başkasını severken onu unutmak için sizinle çıkmıştır. Terbiyesizdir. Bunu arkadaşlarıma anlattığımda kadınların bu bahaneyi daha çok söylediğini söylediler. Peki ya ben noldum gene mi istisna? Uff…

Diğer cümlelere geçmeden önce şunu da söylemem lazım ki bu cümleyi söyledikten sonra sevgilinizden tokat yemeye hazır olun. Herkes dumura uğramaz. Refleks bunların hepsi canımmm refleks!

2 Numara: Sorun sende değil bende.

Neden ama nedennn??? Bu cümleyi acaba ilk kim kullandı, kurdu ve kurarken ne düşündü? Siz söylerken ne düşünüyorsunuz? Ben hiç kullanmadım. Bu kadar sinir olurken kullanmak çok iki yüzlüce olurdu zaten. İlişkiyi devam ettirmek isteyen her sevgilinin soracağı soru “Ne sorunu?” olmalıdır. Buna “Safa yatmakta” denir ama olsun yatın siz. Sorun sorunuzu. O zaman sormucan da ne zaman sorcan?! Çünkü arasan açmaz, mesaj atsan dönmez. Mail desen ooo bi tek ben kullanıyorum. Sorun bakalım, ne dicek? Bu cümleyi kurarken sorunları da düşündüyse ne ala. Haa siz sordunuz o bir şey demedi o zaman anlayın ki yalan!

Dostlar, okuyanlar hazır mısınız 1 Numaraya? Herkes nefesini tutsun açıklıyorum;

1 Numara: Sen benden daha iyilerine layıksın!

Havai fişekler patlar: Pat Pat Pat! Alkışlar hepimize! Süpersiniz dostlar =))

“Ben pisliğim, öküzüm, lanet adamın biriyim, aşağılıyım, hırsızım lanetliyim vs…” demek ister ayrılmak isteyen sevgili. Demek istemese de bu anlam çıkar. Sen çok iyisin, çok dürüstsün, çok güzelsin çok çok çook der uzatır sizin özelliklerinizi. Beni kötü bil ama sen iyi ol. İlişkiyi bitirmek istemeyen kadın “Hayır ben sana layığım.” diyorsa orda durulur, bakılır ve fona nostaljik bir parça konur. Ekran karıncalanır ve Türk filmine dönülür. Çünkü günümüz insanı bu cümleyi duyunca artık ayrılmalıdır. Belki de nispet yapmalıdır. “Bak sen benden ayrıldın ama ben senden sonra neler yaptım neler.” demelidir. Bunlar hep Demet AKALIN ve Serdar ORTAÇ gençliğiyle oluyor.

Ayrılmak mı istiyorsunuz o zaman dürüst olun ve ayrılın. Ayrılmadan öncede enine boyuna düşünün. Her şeyin başında her ilişkinize başlarken sonunu düşünerek başlayın. Eğer gününüzü gün ettiğiniz bir ilişkiniz varsa ve ayrılan karşı tarafsa neyin peşinden koşup kurtarmaya çalışıyorsunuz ki?!

Oturun, düşünün ama sadece siz düşünün. Kimseye sormayın. Hayat sizin ve acılarda (Sonuçlarda) sizin olacak. Çalışın, prova yapın. Valla günümüz insanlarında ayrılık medeni olmaya da biliyor. Provalar yapın. Önce siz inanın ki karşınızdaki de size inansın.

Hepimize kolay gelsin.

xoxo

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

İçinden geldiği gibi yorum yap ;)